Fare Hareket Sistemi

MakerKamp - tarafından yapıldı

26.11.2017 tarihinde yayınlandı
25
27

Fare Hareket Sistemi ile farenizin hareket etmesini sağlayarak ekranın ya da bilgisayarın uyku moduna geçmesini engelleyebilirsin.

Adım 1: Proje İçin Makey Devresini Oluşturalım

Fare Hareket Sistemi projesini oluşturmak için gerekli malzemeler ve Makey bileşenleri yukarıdaki görseldeki gibidir. Bu projemizde bir bilgisayar faresi ve fare için altlık gerekmektedir.

Bu projemizde amacımız farenin hareket etmesini sağlamak olduğu için bir adet Servo Motor bileşeni kullanmamız gerekiyor. Gücü ayrı bir yere koyacağımız için Güç bileşeni ile Servo Motr bileşeni arasına kablo ekliyoruz.

Adım 2: Servo Motor Bileşeninin Ayarlanması

Servo Motor bileşeninin sürekli bir hareket içerisinde olmasını istediğimiz için yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi 'Salınım' bölümüne gelmemiz gerekmektedir.

Adım 3: Lego'ya Devre Yerleşimini Sağlamak

Servo Motor bileşenine yukarıda görüldüğü gibi Lego parçalarını ekliyoruz. 

Servo Motor'un alt kısmını fare altlığına yerleştirip üst tarafına da faremizi çift taraflı bant yardımıyla yerleştiriyoruz.

Başka bir Lego parçası üzerine de Güç bileşenini ve kabloyu yerleştiriyoruz. Daha sonrasında Servo Motor bileşenini kablo ile bu sisteme bağlıyoruz. 

Sen de bilgisayarının uyku moduna geçmesini istemiyorsan fareni yukarıda tamamlamış olduğumuz sisteme yerleştirerek hareket etmesini sağlayabilirsin. Artık bilgisayarına uyku yok!
Bir sonraki projede görüşmek üzere.

 

 DÜŞÜN


TASARLA


YAP / TEST ET


ÇALIŞTIR